úterý 12. února 2013

Benátky karneval 9.2.2013

Ani pořádně nevím, kde začít .... bylo to prostě báječné. 

V pátek v 16,45 byl odjezd autobusem z Hlavního nádraží v Praze. Bohužel po cestě se nám rozbila nějaká hadička, takže klimatizace foukala jen studeně. Ale naštěstí to bylo ještě v Čechách, takže kousek za Znojmem jsme vyměnili autobus a pokračovalo se dál. Celkem nás byly 4 autobusy a musím říct, že organizace byla skvělá. Na všech zastávkách jsme byli první, po nás pak hromada dalších autobusů z různých zemí. My odjížděli a oni stáli v obrovských frontách na záchod. I na konečné zastávce jsme byli první, na lodi směr Benátky jsme byli první, na prohlídku památek jsme byli první.... no jak říkám, skvělá organizace. 

Naše cesta začínala v Punto Sabbioni, kde nám delegátka zajistila lístky na lodní dopravu do Benátek na celý den. Jak jinak - moje magnetická kartička nefungovala, naštěstí jsme byli celkem 3, kterým nefungovala, takže jsem si nepřipadala tak blbě, že furt musím mít něco extra a zdržovat :D. Poté jsme se nalodili na vaporetto = vodní bus. Po příjezdu do Benátek nás čekal společný program s delegátkou, přestože lidí bylo ještě celkem málo, masky už se začaly rojit. Čekal nás výjezd výtahem na Kampanilu (zvonice), šlapat po schodech by to nechtěl asi nikdo z nás. Výhled byl nádherný, ale než jsme se vrátili na náměstí, všude bylo lidí jako .... a to ještě nebyla konečná. Tolik lidí pohromadě jsem už dlouho neviděla, naštěstí to byl spíš adrenalinový zážitek než něco, co by nás odradilo od dalšího poznávání Benátek. 

Stihli jsme návštěvu kavárny, takže můžu konečně říct, že jsem si dala pravou italskou kávu :)))). Oběd jsme pojali stylově v pizzerii - takže opět můžu říct, že jsem konečně ochutnala pravou italskou pizzu a byla fakt dobrá.

Odpoledne před západem slunce jsem se vydali na cestu zpátky. Po cestě jsme ještě vystoupili na zastávce Lido a navštívili místní pláž plnou mušliček. 

Pak už nás čekala jen cesta zpátky, do Prahy jsme dorazili v neděli v 6,45. 

Chtěla bych tímto poděkovat celé naší partě, že jsme si to mohla tak báječně užít, spousta srandy, dobrého jídla a hlavně pohody. Už se těším na nějaký další společný výlet. 
 
2 komentáře: